پایگاه اطلاع رسانی سیستان انتخاب
انتخابات در سیستان
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۸۹
1.. دکتر عباسعلی نورا نماینده فعلی سیستان
2. دکتر احمدعلی کیخا نماینده فعلی سیستان
3.دکتر گلوی (معاون و از اساتید دانشگاه ملی زابل)
4.فداحسین مالکی (رئیس اسبق ستاد مبارزه با مواد مخدرکشور و سفیر فعلی ایران در کشور افغانستان)
5.رسول نامی(محمدیان)کارمند بازنشسته اطلاعات)
6.دکتر فرهاد شهرکی (معاون و از اساتید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان)
7.حاج عباس میرحسینی (نماینده دوره پنجم و کاندید در چند دوره قبل)
8.سرهنگ ناظری فرمانده سپاه زابل
9.مهندس احسانفر (مدیرعامل کارخانه سیمان سیستان که در انتخاباتهای دوره های گذشته هم نماینده شورای اسلامی شهر زاهدان و هم کاندید در مجلس شورای اسلامی زاهدان بوده اما در مجلس و انتخابات مجلس زاهدان تا به حال توفیقی نداشته ولی ایشان از حمایت فامیل سرگزی و سرگلزائی قطعا سود خواهد برد.)
10.مهندس فرهاد گرگیچ (کاندید دریکی از ادوار گذشته که در آن دوره با حضور دکتر نورا و حاج عباس میرحسینی و دکتر آقائی و چند شخصیت شناخته شده در همان دوره نفر سوم پس از سید صادق طباطبائی و دکتر مختاری شد.)
11.زاهدی (ایشان کارمند وزارت کشور است و دریکی از دوره های گذشته نیز کاندید بودند ولی رای حد نصاب رای نیاوردند.)
12.حاج آقای میرشکار(فرماندار اسبق زابل قبل از حاج اقای کیخا)
13.دکتر طباطبائی (ایشان استاد دانشگاه در دانشگاه علوم پزشکی و در دوره قبل نیز کاندید نمایندگی مجلس شورای اسلامی در شهر زاهدان بودند ولی رای لازم را نیاوردند.
14.احمد میر(البته ازایشان هنوز اطلاعات کاملی در دست نیست و اینکه ایشان همان نماینده شورای اسلامی شهر زابل هستند یا نه هنوز به طور قطعی مشخص نشده است )
15.دکتر پنجکه (استاد دانشگاه زابل که سابقا به عنوان معاون آقای دکتر قنبری در دانشگاه زابل مسئولیت داشته .)
16.دکتر اشرافی(پسر دکتر اشرافی نماینده یکی از ادوار گذشته و کاندید دوره قبل مجلس شورای اسلامی در منطقه سیستان)

17.مهندس بارانی (از ایشان فقط همین اندازه میدانیم که فوق لیسانس دارند ولی اسم کوچک یا محل کارشان هنوز مشخص نشده)
18.جهانتیغ (البته از ایشان هنوز مشخص نیست که همان جهانتیغ کاندید در نمایندگی مجلس در دوره قبل هستند یا نماینده شورای اسلامی شهر زابل فعلی.)
19.سه نفر هم از فامیل پودینه که به دلیل نبودن اطلاعات کامل آنها هنوز مشخص نشده اند .
20.دو نفر هم از فامیل اربابی(صیاد)در صدد هستند تا در صورت ایجاد شرایط ایده ال برایشان وارد عرصه کاندیداتوری نمایندگی مجلس در دوره سال آینده در منطقه سیستان شوند .
21.دکتر کریم(دکتر کریم کشته اسبق ، ایشان سابق رئیس دانشگاه بین المللی چابهار و العان رایزن علمی ایران درکشور هندوستان هستند.)
22.سیدباقر حسینی (استاد دانشگاه و دانشکده علوم قرانی زابل و کاندیددر دوره قبل که در انتخابات رای لازم رانیاوردند.)
23.حبیب الله نورا(کارمند دانشگاه علوم پزشکی و در دوره قبل نیز نامنویس کردند ولی به دلیل نداشتن مدرک فوق لیسانس حذف شدند در ضمن ایشان رزمنده و جانباز نیز هستندو در این دوره ظاهرا کارشناسی ارشد دارند.)
در ضمن در این دو سه روز چند پیام دیگر بر ای ما ارسال شده که اسم شخصیتهایی دیگری را نیز به عنوان کاندیداهای احتمالی در دوره بعد مجلس شورای اسلامی در منطقه سیستان داده بودند ولی چون اطلاعات ارسالی آنهادرمورد افراد کامل نبود فقط به نام آنها البته باذکر اینکه این منابع را ما تائید نمیکنیم ولی به عنوان پیام ارسالی به پایگاه فقط در وب سایت میگذاریم اشاراتی میکنیم. مثل دکترهمت کوهسار (از فامیل اشترک) ، دکتر مجوزی (از فامیل شاهرودی)

-------------------------------------

دوستان عزیز باید عرض کنم همونطور که در پست های قبلی هم اعلام کرده بودیم لطفا درباره آقای مهندس حسین اکبری مقدم نظری ارسال نکنید . چه در جهت تایید و تمجید از ایشون چه در جهت تخریب ...

طی دو سه روز گذشته نظرات زیادی ارسال شده هم در جهت تمجید از ایشون و هم در جهت تخریب و هم انتقاد ...


ممنون از شما عزیزان . لطفا نظرات خود را درباره افراد احتمالی اعلام شده مطرح نمایید .
ارسال توسط سیستان انتخاب
 
تاريخ : سه شنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۹
با سلام . ایمیلی به دست ما رسید که محترمانه از ما خواسته شده درباره آقای مهندس حسین اکبری مقدم چه در جهت تشویق چه در جهت تمجید و یا احیانا تخریب مطلبی بر روی این پایگاه قرار نگیرد ( با توجه به اینکه مهندس حسین اکبری مقدم قصد کاندیداتوری ندارند )


ما هم به این درخواست محترمانه لبیک میگوییم و سعی میشود در پست های آینده درباره آقای مهندس حسین اکبری مقدم مطلبی ارسال نشود از بازدیدکنندگان عزیز هم میخواییم درباره این شخصیت نظری ارسال ننمایند .


حضور آقای دکتر گلوی استاد دانشگاه ملی زابل و معاون دانشگاه زابل در انتخابات مجلس در منطقه سیستان قطعی و به طور قطع ایشان یکی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی سیستان در دوره پیش رو در سیستان خواهند بود ایشان در یکی ازانتخابات مجلس در سیستان در  دوره های قبل نام نویسی هم کرده بودند ولی به دلایلی انصراف دادند.


حضور آقای دکتر کریم (دکتر کریمکشته سابق)در این دوره نیز ازاطلاعات جدید میباشد و ایشان نیز ظاهرا علاقه مند حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی در منطقه سیستان هستند . ایشان رایزن علمی ایران در کشور هندوستان هستند و قبلا نیز به عنوان رئیس دانشگاه بین المللی چابهار مشغول بوده اند .

خبری البته بدون اینکه منبع آن برای ما مشخص باشد از حضور فردی دیگر از اساتید دانشگاه ملی زابل در انتخابات آینده در منطقه سیستان داده که دکتر پنجکه استاد دانشگاه زابل نیز اعلام نموده در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی در منطقه سیستان نام نویسی و شرکت خواهد کرد که ایشان استاد دانشگاه زابل بوده و چندی پیش  هم پست معاونت دانشگاه ملی زابل و آقای دکتر قنبری را داشته است.


فردی به فامیلی طباطبائی نیز در انتخابات مجلس در منطقه سیستان کاندید خواهد شد که تنها مشخصات بدست آمده از این فرد فامیل و مدرک فوق لیسانس آن است که در اینده نزدیک اطلاعات تکمیلی اعلام میگردد


اما یک توضیح دیگر درباره بحث تبریک ریاست آقایان افسری و مهربان ...

باید عرض کنیم که این مساله بی ارتباط با انتخابات آتی نیست این دو عزیز در انتخابات آینده چه به صورت مستقیم چه به صورت غیر مستقیم تاثیر و حضور خواهند داشت .و اگر به هر نحوی از کسی نام برده میشود در انتخابات آینده نقش خواهد داشت .

باید عرض کنیم تقریبا اکثر افرادی که تا بدین لحضه نام اونها برده شده برای حضور در انتخابات مصمم هستند مگر اینکه در نیمه راه انصراف دهند .
ارسال توسط سیستان انتخاب
 
تاريخ : جمعه بیستم اسفند ۱۳۸۹
با سلام .


طبق آخرین اطلاعات ما فامیل شهرکی به نقطه اشتراک رسیده اند و به احتمال خیلی قوی طایفه شهرکی به صورت قاطع از دکتر فرهاد شهرکی حمایت خواهد کرد . 


درباره طایفه صیاد ( اربابی ) هم گویا رایزنی ها ادامه دارد و ما همچنان پیگیر این مساله هستیم اما منبعی غیر موثق از آقای اربابی معاون فرماندار زابل به عنوان کاندیدای این طایفه نام برده است . 


درباره وضعیت آقای حبیب نورا هم طبق شنیده ها دلیل اصلی رد صلاحیت ایشون در دور قبل مدرک تحصیلی بوده است که به احتمال زیاد این مشکلشون حل شده و تقریبا مصمم به حضور هستند .

_____________________

دوست عزیزی پیام داده اند که این خبر صحت ندارد. چون ایمیلی نگذاشته بودند مجبور شدیم اینجا جواب بدیم .


دوست عزیز شما اگر مدرک و یا منبعر معتبری دارید که خبر کاندیدا نشدن آقای حبیب نورا را تایید می نمایید برای ما بفرستید تا بر روی این وب قرار بگیرد .

طبق اطلاعات ما ایشون به صورت نامحسوسی در دانشگاه علوم پزشکی مشغول رایزنی هستند .

_______________________________________________________________

فداحسین مالکی هم در حال تلاش برای به دست آوردن آرای طوایف مختلف است .  


بر اساس منبعی غیر موثق دکتر شهریاری در آخرین جلسه ای که داشته اند ابراز تمایل به حضور در زادگاه خود و خدمت به سیستان کرده اند .

اما به اطلاع دوستان می رسانیم که بعضا تعدادی از اخبار طبق شنیده ها می باشد و قرار گرفتنشان در این پایگاه دلیل بر قطعی بودنشان نیست .


ضمنا ما از تمام مدارک و خبرهای دوستان استقبال می کنیم .

به زودی چهره های دیگر و مطرحی که قرار است پا به عرصه بگذارند را اعلام خواهیم کرد .

تا اخبار بعدی خدانگهدار .
ارسال توسط سیستان انتخاب
 
تاريخ : پنجشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۸۹
با سلام

طبق قولی که داده بودیم این مساله را بررسی کردیم و به اطلاع شما عزیزان رساندیم .

خبر تکمیلی :

مهندس اکبری مقدم احتمالا به عنوان یکی از محققین برجسته وزارت جهاد کشاورزی که ظاهرا تعدا آنها هنوز مشخص نیست ( طبق شنیده ها حدود 5 نفر می باشند که قطعی نیست ) برای بازدید از مزارع مرکز مکزیک ( سیمیت ) که بزرگترین مرکز بین المللی تحقیقاتی پژوهشی متمرکز و شناخته شده دنیا است و بر روی غلات ( گندم و ذرت ) تحقیق و بررسی انجام میدهند ، از طرف کشور ایران جهت بازدید و بررسی انتخاب و راهی می شوند .

طول دوره سفر پژوهشی این عزیزان هنوز هیچ منبع معتبری به ما به صورت قطعی اعلام نکرده اند.

اما در یک پیام کوتاه این اطلاعات به این پایگاه ارسال شده ولی به نظر می رسد ای سفر حدود یک ماه باشد چون احتمال حضور آقای مهندس اکبری مقدم در انتخابات پیش روی خیلی کم و شاید گفت بعید است این مساله را بیشتر از این باز نخواهیم کرد.


نظر یکی از بازدیدکنندگان وبلاگ که بدون هیچ ویرایشی تو وبلاگ قرار دادیم .

با سلام .

خبری شنیدیم مبنی بر ماموریتی ویژه به آقای اکبری از طرف ایران داده شده
برای سفر به مکزیک به همراه یک نفر دیگر از وزارت جهاد کشاورزی در حوزه
کشاورزی

البته باعث افتخار سیستان هست که در کل کشور دو نفر انتخاب شوند و یکی از
آنها سیستانی باشد و جناب استاد بزرگوارمان جناب مهندس اکبری مقدم
باید بهشون دست مریزاد گفت .
اما سوال ما اینه سفر ایشون قطعا به کاندیداتوریشون در انتخابات هم مربوط میشه .

به نظر میاد اگر سفر طولانی باشه خوب کلا آقای اکبری بیخیال انتخابات
شدند و فعالیتشون رو در جای دیگری انجام میدن .
از طرفی وقتی با همکاران بحث میشه میگن این یک امتیاز مثبت هست برای آقای
اکبری برای حضور قدرتمند در انتخابات


البته انشالله بدون هیچ جناح بندی و یا بده بستان سیاسی این کار رو انجام بدین .
.............................

لازم توضیح بدیم که خبر بالا صحت دارد اما ربط داشتنش به انتخابات بعید است چون آقای اکبری از شخصیت های بارز سیستان هستند و مطرح ، ایشون چندین بار به عنوان مدیر نمونه کشوری در سال های قبل شناخته شده اند .گذشته از مباحث انتخاباتی قطعا آقای اکبری با توجه به تعصب خاصی که به سیستان و سیستانی دارند هر جا که بروندبه زودی بر خواهند گشت چه کاندیدا و نماینده بشوند چه نشوند .


البته باید بهشون تبریک بگیم که باعث افتخار سیستان هستند .

موفق باشید
ارسال توسط سیستان انتخاب
 
تاريخ : چهارشنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۹

سرپرست سازمان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان طی حکمی از سوی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، «خسرو افسری» پیش از این به عنوان معاونت محیط طبیعی سازمان مشغول به خدمت در راستای اهداف سازمان محیط زیست بود.

در حکم محمد جواد محمدی زاده معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست کشور خطاب به سرپرست محیط زیست سیستان و بلوچستان آمده :"امید است که با استعانت از الطاف خداوند متعال نسبت به انجام وظایف محموله در جهت تحقق ارزش ها اصیل ایرانی، اندیشه های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، تبعیت از رهبری معظم انقلاب در پیشبرد اهداف و سیاست های دولت کریمه به پیشرفت و تعالی مادی و معنوی و خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم سیستان و بلوچستان موفق و موید باشید."

افسری دارای مدرک مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات است که 21 سال سابقه خدمت در سازمان محیط زیست را دارد.


به آقای مهندس افسری تبریک میگیم انشالله موفق باشند .

همچنین انتصاب آقای دکتر مهربان را به سمت ریاست دانشگاه آزاد تبریک میگوییم . انشالله موفق باشند .


و اما در مورد کاندیداهای احتمالی باید بگیم معرفی شدن یک کاندیدا از طرف فامیل اربابی یا صیاد قوت گرفته و به احتمال زیاد شاهد حضور یک کاندیدا از این طایفه ها خواهیم بود .

خبر تکمیلی و کاندیدای احتمالی این طایفه ها به زودی بر روی وبلاگ قرار خواهد گرفت .

ارسال توسط سیستان انتخاب
 
تاريخ : شنبه چهاردهم اسفند ۱۳۸۹
با سلام


طبق آخرین اطلاعات ما . 


آقای ناظری فرمانده بسیج سپاه زابل 


آقای میرشکار فرماندار سابق زابل

و

همچنین آقای مهندس احسانفر مدیر عامل شرکت سیمان سیستان


هم احتمال حضورشان در این دوره می باشد .ارسال توسط سیستان انتخاب
 
تاريخ : چهارشنبه یازدهم اسفند ۱۳۸۹
تا انتخابات مجلس نهم قریب به یکسال زمان باقی​است و علاقمندان به کاندیداتوری در این رقابت باید شرایط لازم را داشته باشند.

شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ماده 28 قانون انتخابات اهالی خانه ملت آمده است. نمایندگان با اصلاح این ماده، شرایط نامزدها را کمی تغییر داده و مدرک تحصیلی را از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد تغییر دادند.

بر اساس مصوبه نهایی مجلس در این ماده، انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:

1ـ اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

2ـ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.

3ـ ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه.

4ـ داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن.

5ـ نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه.

6ـ سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی.

7ـ حداقل سن سی سال تمام و حداکثر هفتاد و پنج سال تمام.

8ـ دارا بودن حداقل پنج سال سابقه مدیریت اجرایی، آموزشی و پژوهشی پس از اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد.

تبصره​های این ماده نیز به این قرار است:  

  • 1- داوطلبان نمایندگی اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مذکور در بند (1) مستثنی بوده و باید در دین خود ثابت العقیده باشند.
  • 2- هر دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می​شود.

گفتنی است، اصلاحیه امروز مجلس باید به تصویب شورای نگهبان نیز برسد تا شرایط نامزدهای انتخابات مجلس نهایی شود.ارسال توسط سیستان انتخاب

پیج رنک

دانلود آهنگ